افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1641 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
ایا مدیریت فرهنگی شورا فرهنگسرای انزاب را تعطیل می کند ؟
25 تیر 1401 - 14:56
شناسه : 732
3
در گزارش قبلی از اهمیت حوزه فرهنگ و کم کاری های احتمالی شورای شهر در مدیریت فرهنگی صحبت کردیم. اما شنیده ها حاکیست که پای لنگ شورای شهر مراغه در حوزه فرهنگی به فرهنگسرای انزاب رسیده و این فرهنگسرا که در مناطق محروم قرار دارد، در آستانه تعطیلی است.
ارسال توسط :
پ
پ

 

آیا فرهنگسرای انزاب تعطیل می شود ؟

رضا شکوری _ راه وطن

به گزارش پایگاه خبری راه وطن در گزارش قبلی از اهمیت حوزه فرهنگ و کم کاری های احتمالی شورای شهر در مدیریت فرهنگی صحبت کردیم که لینک آن در زیر قابل مشاهده است :

https://rahevatan.ir/%d9%be%d8%a7%db%8c-%d9%84%d9%86%da%af-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%ba%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af/

اما شنیده ها حاکیست که پای لنگ شورای شهر مراغه در حوزه فرهنگی به فرهنگسرای انزاب رسیده و این فرهنگسرا که در مناطق محروم قرار دارد، در آستانه تعطیلی است.

سوالی که متولیان فرهنگی شهر باید پاسخگوی آن باشند.

اما نکته حائز اهمیت واکنش های فعالین مجازی در باره بحث فرهنگ و اهمیت آن در باغ شهر فرهنگی ایران پس از انتشار خبر فوق در پایگاه خبری راه وطن بود.

گروهی در فضای مجازی ” ناشی گری فرهنگی ” را نه در سطح شورای شهر ، بلکه در بین اغلب متولیان فرهنگی شهر فرا گیر می دانستند.

گروهی دیگر نیز با انتقاد از ” صرف بودجه فرهنگی در آسفالت معابر ” از تیتر فرهنگ شهرستان آسفالت شد است استفاده کردند .

جانشین ستاد امره به معروف شهرستان با اشاره به وجود بودجه های مناسب در حوزه فرهنگی گفت : در حوزه فرهنگی مجموعه دستگاه های شهرستانی بودجه مناسبی در این خصوص دارند ولی گاهی مشاهده می شود که این بودجه ها به درستی استفاده نمی شوند.

با توجه به اینکه دشمن نقشه های زیادی در بحث فرهنگی دارد؛ اما متأسفانه هنوز اهمیت و نقش حوزه فرهنگ در توسعه و رشد جامعه برای بسیاری از متولیان و مسئولان ناشناخته است و کمترین توجه به حوزه فرهنگ و هنر در بحث اعتبارات می‌شود.

بهره وری در حوزه فرهنگی در زمان کنونی نقش پر رنگی دارد باید با بهره برداری بهینه از فضاهای فرهنگی در راستای ترویج و تقویت آیین‌های ملی و مذهبی خود گام برداریم.

اهمیت فرهنگ و هنر در مسیر رشد و تعالی یک جامعه بر کسی پوشیده نیست پویایی و نشاط یک جامعه را باید از دید فرهنگ متعالی ان جامعه نگاه کرد و همگان بر این موضوع واقف هستند که فرهنگ و هنر اساس و بنیان یک جامعه را پی ریزی می کند.

اما باید دید پازل گمشده توسعه فرهنگی و اشاعه فرهنگ خوب و توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی کجاست ؟

رهبر معظم انقلاب در این خصوص می فرمایند :

دشمنان میدانند اگر در تلاشهای فرهنگی علیه انقلاب موفق و پیروز شوند، بقیه‌ی کارها برای آنها آسان خواهد شد؛ لذا روی این متمرکزند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.