افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 30 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1572 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
جلسه مشترک شورای شهر مراغه و مجمع کمیسیون های شهرسازی و معماری آذربایجان شرقی برگزار شد
14 مهر 1401 - 14:30
شناسه : 1770
1
به گزارش پایگاه خبری راه وطن جلسه مشترک شورای اسلامی شهر مراغه و مجمع کمیسیون های شهرسازی و معماری آذربایجان شرقی برگزار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: برگزاری جلسات تخصصی و تبادل نظر در بخش شهرسازی می تواند زمینه ساز توسعه وراهگشای مشکلات در این حوزه باشد.

رضا عسکری با اشاره به مشکلات شهرسازی در شهر مراغه افزود: شهر مراغه به عنوان شهری تاریخی نیازمند تصمیم گیری های مناسبی برای احیای بافت فرسوده و ساخت مسکن در بافت تاریخی است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه مراغه شهری مهاجر پذیر بوده و از مجموع جمعیت آن بیش از 100 هزار نفر در بافت های حاشیه شهری فاقد اصول شهرسازی ساکن هستند؛ باید تصمیمات مناسبی در زمینه ساخت مسکن در بافت های حاشیه  شهری گرفته شود.

♦️حاج ناصر رحمتی عضو شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه  رونق ساخت و ساز در بخش مسکن زمینه ساز درآمدهای شهری بوده، موانع پیش روی سرمایه گذاری در این بخش باید مرتفع شود.

♦️رئیس کمیسیون اداری مالی شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: با توجه به اینکه درصد بالایی از درآمد شهرداری ها از بخش شهرسازی بوده، کمیسیون شهرسازی  با برنامه ریزی های نقش مهمی در حمایت از سرمایه گذاری ایفا می کنند.

دکتر پاکرو افزود: در این راستا،  یکسان سازی قوانین شهرسازی در شهرها نیز چالش و دغدغه ای مهم در بخش مسکن و شهرسازی بوده که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

♦️مهندس شیخ فرجی رئیس کمیسیون عمرانی و توسعه و تحقیق شورای شهر  در این جلسه اظهار کرد:  در حال حاضر، همکاری های مشترک بین شهرداری های شهرستان های مختلف برای اجرای طرح های عمرانی و شهرسازی در استان کمتر دیده شده و این امر باید مرتفع شود.

♦️دکتر خوش رفتار رئیس کمیسیون فرهنگی  اجتماعی شورای اسلامی شهر نیز گفت:  شهر مراغه با بیش از 300 اثر تاریخی از ظرفیت های شهرسازی بزرگی برخوردار بوده و  از این رو نگاه ویژه کمیسیون های شهرسازی زمینه ساز توسعه شهری را فراهم خواهد کرد.

♦️رئیس مجمع کمیسیون های شهرسازی و معماری آذربایجان شرقی نیز گفت: فلسفه تشکیل مجمع کمیسیون های شهرسازی استان، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در زمینه اتخاذ تصمیمات قانونی در زمینه شهرسازی است.

بابایی افزود: احیای بافت های فرسوده شهری و نیز تعیین محدوده بافت های تاریخی مهم ترین چالش های شهرسازی است که رفع آنها از سوی این مجمع پیگیری می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.