افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1641 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
برگزاری محفل شب شعر « مراغه »
22 اردیبهشت 1402 - 18:17
شناسه : 4755
0
به گزارش پایگاه خبری راه وطن محفل شب شعر « مراغه» با حضور شاعران، ادبا و فضلا در شهر زیبای مراغه برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری راه وطن
پ
پ

همزمان با روز مراغه ، شب شعر «مراغه» با حضور دکتر شهرام مروتی سرپرست شهرداری مراغه، آقای احمد دادرس فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه و جمعی از مسئولین و شاعران و ادبا در تالار اجتماعات فرهنگسرای الغدیر شامگاه پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت برگزار شد.

🔹در ابتدای این محفل، دکتر خوشرفتار رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر و دبیر برگزاری روز مراغه در سخنانی گفت:
شاعران وارث آب و خرد و روشنی اند و اگر باور داشته باشیم که شعر رستاخیز واژه هاست و شاعر خداوندگار سخن، باید به این حقیقت اعتراف کنیم که شاعران راستگو و پاک کردار هم عروجی تا کلمه الله دارند و همانگونه که «کلمه الله هی العلیا» پر کشیدن یک شاعر، که کلمات را به شور درمی آورد و بر تخت شعور می نشاند، می تواند تا بالاترین مکان قرب ادامه داشته باشد.

🔹دکتر ابراهیم خوشرفتار افزود: اما این بار شعر و غزل معاصر درباره مکانی به پرواز درمی‌آید که روزگاری ثقیل و ثمین فرهنگ و ادب و هنر و در یک کلام، مرکز ثقل همه علوم روز دنیا بوده و روزگاری مدید آوازه جهان شهری را بر دوش کشید.

🔹وی اظهار داشت: خوشوقتیم که امروز مراغه آن جهانشهر کهن میزبان شاعران و ادبایی از جنس شعور و شعر و شور است و در دامن گرمش بزرگان و مفاخری در فرهنگ و ادب و هنر پرورش داده تا با زبان شعر شهرتش را در جهان به پرواز درآرند تا بیش از پیش به فکر توسعه و عمران و آبادانیش کمر همت ببندند.

🔹در ادامه این مراسم، شاعران و مدعوین به سرودن اشعار خود در مورد مراغه، دانشمندان ،مفاخر و زیبائیهای آن پرداختند.

🔹 گفتنی است در پایان این محفل، جوایزی به رسم یادبود به شرکت کنندگان اهدا شد.

🔸روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.