افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 16 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1591 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
مدارس تامین کننده نیاز علمی جامعه امروزی نیست
14 مهر 1401 - 12:33
شناسه : 1764
2
به گزارش پایگاه خبری راه وطن رئیس کمیسیون شهرسازی ، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مراغه گفت : اگر آموزش اولویت نداشته باشد و اهداف آموزشی، واقعیت جامعه امروزی را در بر نگیرد با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد که اولین آن عدم تامین نیاز علمی جامعه امروزی است.
ارسال توسط :
پ
پ

رئیس کمیسیون شهرسازی ، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مراغه گفت : اگر آموزش اولویت نداشته باشد و اهداف آموزشی، واقعیت جامعه امروزی را در بر نگیرد با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد که اولین آن عدم تامین نیاز علمی جامعه امروزی است.

🔹 مهندس بهمن محمودی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گفت: جا دارد به نمایندگی از مردم شریف و فهیم انتقادها را به دولت برسانیم.

🔸 وی افزود: آموزش و پرورش همانند تمام دنیا باید اولویت اول کشور باشد که در قانون اساسی نیز به صراحت بر رایگان بودن آموزش به هر شکل ممکن تاکید شده است.

🔸 وی اظهار داشت: متاسفانه امروزه شاهد هستیم که به چندین شکل و نوع ممکن مدارسی ایجاد شده است که همه آن ها پولی است و کار به جایی رسیده که دانشگاه آزاد اسلامی مدارس خصوصی و ابتدایی دایر کرده است.

🔹 محمودی افزود: اگر در کشور، آموزش اولویت نداشته باشد و آموزش بر اساس پول باشد فقیر قطعاً له خواهد شد و توان ثبت نام فرزندان خویش را در مدارس نخواهد داشت.

🔸 وی گفت: متاسفانه تمام مدارس دولتی، هیئت امنایی، غیر انتفاعی یا آموزشگاه‌های دیگر پولی شده اند.

🔸 وی در ادامه افزود: این سیاست کاملاً غلطی است که امروزه گریبانگیر مردم شده است و بایستی دولت همت کند و وضعیت را ساماندهی کند.

🔸 مهندس محمودی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فعالان عرصه خبر و رسانه ها گفت: چرا خبرنگاران به این عرصه ورود پیدا نمی کنند چرا گزارش های میدانی تهیه نمی کنند چرا با اولیای دانش آموزان با مدیران مدارس، مسئولان آموزش و پرورش به گفتگو و تحلیل این موضوعات نمی پردازند.

🔸 وی افزود: اگر رسانه‌ها که زبان گویای مردم هستند پای میدان باشند و به صورت میدانی روی این موضوع کار کنند مطمئن هستم که یکسری افراد عقب نشینی خواهند کرد.

🔸 وی گفت: باعث تاسف است الان در این موضوع حساس از رسانه ها، خبری نیست، از شورای شهر یا از مسئولان دیگر هیچ صدایی در نمی آید و به راحتی از کنار این موضوع رد می شوند.

🔹 رئیس کمیسیون شهرسازی و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر به وظیفه مکانیابی مدارس در سطح شهر اشاره کرد و گفت: این وظیفه بر عهده شورای شهر است، وقتی قرار است مکانیابی کنیم باید حوزه ترافیک مد نظر قرار گیرد بایستی امنیت و آرامش دانش آموزان و بحث های دیگری مثل آتش نشانی در نظر گرفته شود در یک کوچه دو یا سه متری که برای ۵ خانه و خانوار طراحی شده است پروانه احداثی صادر میشود و آموزش و پرورش مجوز ایجاد مدرسه‌ای که حدود ۵۰۰ نفر دانش آموز و خانواده‌های آنها و … تردد می نمایند را صادر می‌کند بحثهای سرویس مدارس و ترافیک و آتش نشانی و امنیت چرا در نظر گرفته نمی‌شود.

🔸 محمودی در ادامه از دوستان خود در شورای شهر خواست مسئولان امر در زمینه های مختلف را به پاسخگویی دعوت کنند.

🔸 رئیس کمیسیون شهرسازی حمل و نقل و ترافیک در خاتمه سخنان خود خواستار ایجاد ضوابط ایجاد مدرسه در حوزه شهر سازی و شورای شهر شد و اظهار داشت: با جابجایی برخی مدارس پرتردد در هسته مرکزی شهر و بافت پر ترافیک و انتقال آنها به محل های مناسب بسیاری از معضلات ترافیکی شهر حل خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.