افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 25 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1643 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
طرح های جامع و تفصیلی در شرایط فعلی ناکارآمد است
11 مهر 1401 - 17:34
شناسه : 1728
2
رئیس کمیسون شهرسازی شورای شهر مراغه در جلسه علنی شورای شهر با انتقاد از ناکارآمد بودن طرح های جامع و تفصیلی شهری گفت: تاخیر در ابلاغ طرح جامع و عدم اعمال نظرات مدیریت شهری در آن باعث شده است این طرح ها عملا ناکارآمد باشند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش راه وطن رئیس کمیسون شهرسازی شورای شهر مراغه در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به ناکارآمد بودن طرح های جامع و تفصیلی گفت : در کشور ما بعد از طرح جامع طرح تفضیلی نمایان گر مسیر توسعه شهری است اما عملا به دلیل مسائل مختلف فنی و همینطور تاخیر در ابلاغ آن مشکلات زیادی در اجرا دارند.

بهمن محمودی گفت: متاسفانه در جریان تهیه و تنظیم این طرح نظر شورای شهر و مدیران شهری کمتر لحاظ می شود که همراهی آن با ابلاغ تاخیر یافته ، باعث گردیده است با این طرح ها ،توسعه علمی شهر محقق نشود .

وی افزود: ما از سال ۸۶ بدون طرح تفضیلی فعالیت می کنیم که به دلیل عدم وجود ضوابط مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی اذعان کرد:از این رو شورای شهر نمی تواند عدالت اجتماعی را برقرار کند چرا که مدیریت شهری نتوانسته حتی فضای یک متر مربعی را برای دستفروش تهیه کند.

وی افزود: برای مبارزه و ساماندهی ساخت و ساز های غیر مجاز باید ضوابط خاصی را تنظیم کنیم تا ضمن حمایت از قشر مستضعف جامعه، قانونی و ضوابطی را برای شهرستان داشته باشیم.

وی در پایان گفت: برای ساماندهی به ساخت و ساز های غیر مجاز و همینطور حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه، شورای شهر باید رأسا اقدام طرح و تصویب مصوبه های لازم نماید.

رئیس شورای شهر نیز در این جلسه گفت: تاخیر در صدور پروانه های ساختمانی نیز یکی از دلایل توسعه ساخت و ساز های غیر مجاز می باشد .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.