افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 15 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1591 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
رییس جمهور: هیچ گونه ناامنی در منطقه را تحمل نمی کنیم
08 اردیبهشت 1402 - 17:42
شناسه : 3679
2
به گزارش پایگاه خبری راه وطن و به نقل از ایرنا رییس جمهور با تاکید بر اینکه امنیت از جمله نیازهای اصلی رشد و توسعه است، گفت: هیچ گونه زمینه برای بروز ناامنی در منطقه را تحمیل نمی کنیم چراکه همه تلاش برای بستر سازی زندگی در سایه آرامش و امنیت به سرانجام می رسد.
ارسال توسط :
پ
پ

آیت الله سید ابراهیم رئیسی  روز جمعه در اجتماع بزرگ مردم شادگان در محل سالن شهدای پتروشیمی این شهر، امنیت را از ضرورت های اجتناب ناپذیر جامعه و مسیر رشد و توسعه دانست و تصریح کرد: هیچگونه ناامنی در سطح این منطقه و استان خوزستان به خصوص در شادگان قابل قبول نیست، بنابراین مسوولان امنیتی باید با هر کس که بخواهد آرامش مردم را دچار مخاطره کند، برخورد قاطع داشته باشند.

رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه مردم خوزستان برای چندمین بار نشان دادند که دشمن را می شناسند، گفت: بصیرت مردم این استان ناشی از ولایتمداری است و همین امر همواره موجب ناکامی بدخواهان ملت ایران می شود.

اجازه مخدوش کردن وحدت ملی در خوزستان را به دشمن نمی دهیم

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه باید قدردان انسجام، وحدت و یکپارچگی مردم باشیم، تصریح کرد: انسجام و وحدت میان همه اقشار خوزستان مثال زدنی است و امروز انسجامی از اقوام و گویش های مختلف در این استان وجود دارد که به هیچ کس اجازه نمی دهیم این وحدت را مخدوش کند.

وی تاکید کرد: همواره اتحاد، پشتوانه امنیت ملی و پیشرفت کشور است.

آیت الله رییسی مردم استان خوزستان و منطقه شادگان را مردمانی باوفا، مخلص، پرتلاش، آگاه و بصیر عنوان کرد و افزود: امروز پس از گذشتن از فتنه ها، عبور از آزمون های مختلف، مردم شادگان آزمون خود را به خوبی پس دادند.

آیت الله رییسی افزود: مردم این منطقه در دفاع از کشور، ناموس، انقلاب اسلامی و امنیت نقش آفرینی کردند که یاد شهدای این خطه و مردان و زنان سرافراز این دیار تا ابد جاودانه است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه شهدای ما بلند آوازه هستند و پرچم آنها برافراشته است گفت: آثار خون شهدا همواره بصیرت آفرینی می کند و برای جامعه برکات دارد.

وی با بیان اینکه خوزستان در شجاعت، شهادت، شهامت و ایستادگی زبانزد است گفت: وجود حافظان و قاریان برجسته و شاعران فرهیخته و بصیرت آفرین، افتخار این دیار است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه مردم بابصیرت ایران، دوست شناس، دشمن شناس و راه شناس هستند ادامه داد: نسل های بعدی به برکت انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه ها و فتنه ها راه خود را یافته و دوست و دشمن خود را تشخیص می دهند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه دشمن با شایعه پراکنی به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در میان جوانان و مردم است گفت: دشمن با هر گونه پیشرفت کشور مخالف است و با تهدید و تحریم به دنبال مرغوب کردن جوانان کشور هستند ولی غافل از اینکه مردم ایران اسلامی دشمن شناس هستند و راه عبور از این فتنه ها را به خوبی می دانند.

وی گفت: دهه هشتاد و نودی‌های ایران اسلامی دوست و دشمن را به خوبی می شناسند و این همان چیزی جز وجود بصیرت نافذ میان مردم ایران اسلامی نیست.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه خوزستان برای چندمین بار نشان داد که دشمن را می شناسد گفت: بصیرت مردم این استان ناشی از ولایتمدار بودن آنها و دلیل ناکامی بدخواهان ملت ایران است.

هیچ شانی جز نوکری برای مردم نداریم

رییس جمهور در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه همه مدیران(بنده و شما) هیچ شانی غیر از نوکری برای مردم نداریم، تصریح کرد: به مدیران دولتی عرض می‌کنم زمانی که شخصی وارد دفترتان می‌شود باید با روی باز با وی برخورد کنید تا احساس نکند کار او هرگز در اداره انجام نمی‌شود و فرد مراجعه کننده نباید احساس کند که به پارتی و ارتباطات ناسالم برای انجام کار نیاز دارد.

آیت الله رییسی تصریح کرد: مبادا کسی به اداره و سازمانی در کشور وارد شود و با کارشکنی کار ایشان، از امروز به فردا موکول شود.

رییس جمهور تاکید کرد: مدیر و کارمندی که به نام جمهوری اسلامی پشت میز نشسته اید هیچ شأنی جز نوکری مردم ندارد

برنامه و تلاش اصلی دولت حرکت به سمت وضع مطلوب است

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در سال های پس از انقلاب اسلامی گام های خوبی برای توسعه خوزستان و منطقه شادگان برداشته شده است، تصریح کرد: وضع موجود با شرایط مطلوب و موردنظر فاصله دارد و تلاش دولت این است که با کمک و مشارکت مردم، این فاصله کم شده و همگان شاهد وضعیت بهتر و مطلوب تری در منطقه باشند.

دستور رییس جمهور برای فعالیت کارگروه شناسایی فرصت ها و تحول اشتغال در شادگان

آیت الله رییسی، آب، تالاب و ظرفیت های صنعتی را از جمله قابلیت های شادگان عنوان کرد و افزود: کارگروه شناسایی فرصت ها و تحول در عرصه اشتغال شادگان باید از روز شنبه هفته آینده فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کند.

وی گفت: دولت سیزدهم از کنار مسایل و مشکلات مردم بی تفاوت عبور نمی کند بلکه می خواهیم به دل مشکلات رفته و آنها را گره گشایی کنیم.

رییس جمهور افزود: دولتمردان به جای شانه خالی کردن از مسایل، به درون مسایل ورود کنند و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات به کار گیرد.

وی با بیان اینکه نیاز کشور ساخت یک میلیون مسکن در سال است، اظهار کرد: با توجه به قانون، تمام دولت ها مکلف به ساخت یک میلیون مسکن هستند و اگر دولت های قبل به این قانون عمل کرده بودند امروز با مشکل مسکن مواجه نبودیم.

رفع تنش آبی تمامی روستاهای کشور تا پایان دولت سیزدهم
رییس جمهور در ادامه محرومیت زدایی از روستاها را عامل جلوگیری از مهاجرت به حاشیه شهرها دانست و گفت: دولت در سیاست های خود به دنبال رونق دادن اقتصاد روستا برای تثبیت جمعیت در این سکونتگاه های ارزشمند است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مصمم است تعداد روستاهای دارای تنش آبی در کشور را به صفر برساند، گفت: تلاش می کنیم تا آخر دولت هیچ روستایی در کشور دارای مشکل آب و تنش آبی نباشد.

آیت الله رییسی اظهار کرد: آبرسانی به ۱۰ هزار روستا در کشور هدف گذاری شده است و امروز که در نیمه فعالیت دولت سیزدهم هستیم، بسیاری از این روستاها از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شده اند.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال تفکیک نیروگاه صنعتی از نیروگاه های خانگی است، ادامه داد: ایجاد زمینه برای تولید ۳۵ هزار مگاوات برق در کشور پیش بینی شده است که ۱۰ هزار مگاوات آن مربوط به بخش صنایع است.

وی تاکید کرد: کارخانه های بزرگ باید به صورت مستقل برای تولید برق خود اقدام کرده و دست از سر برق خانگی بردارند؛ به همین دلیل حرکت صنایع کشور برای ایجاد نیروگاه برای تامین مصارف خود آغاز شده است.

آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور صبح پنجشنبه همراه با اعضای هیات دولت از طریق فرودگاه دزفول وارد خوزستان شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه صبح پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه دزفول از سوی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی مورد استقبال قرار گرفت.

تعدادی از نخبگان استان خوزستان و سران عشایر برای استقبال از رئیس جمهور حضور داشتند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.