افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1641 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
رئیس جمهور: حق عقب‌گرد نداریم/ با مشارکت مردم، نرخ تورم و ارز کاهش پیدا می‌کند
06 دی 1401 - 14:05
شناسه : 2546
1
به گزارش پایگاه خبری راه وطن و به نقل از ایرنا رئیس‌جمهور با بیان اینکه دشمن امروز با ملتی مواجه است که قصد پیشرفت دارد، گفت: ملت ما به رهبریِ امام خامنه‌ای تصمیم گرفته که پیشرفت کند؛ ما حق عقب‌گرد نداریم و رمز پیروزی ما در مقاومت و ایستادگی است.
ارسال توسط :
پ
پ

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم تشییع ۲۰۰ شهید گمنام دفاع مقدس در مقابل دانشگاه تهران، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: فاطمه اطهر (س) الگویی برای بشریت است. سیره او پیش روی ما است؛ اگرچه شناخت شخصیت ایشان کاری بسیار سخت ‌گران است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: برای ما انسان‌ها شناخت سیره فاطمه زهرا (س)، قول او، فعل او و زندگی او کاملاً قابل دستیابی است. صدیق کسی است که تمام زندگی او صدق باشد و گفتار و کردارش یکدیگر را تصدیق کند.

فاطمه اطهر (س) یک شخصیت بزرگ، اثرگذار و تحولگرا در تاریخ است

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه نشان صداقت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهادت است، افزود: فقط به خدا می‌اندیشد و به سوی او حرکت می‌کند. فاطمه اطهر (س) یک شخصیت بزرگ، اثرگذار و تحولگرا در تاریخ است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: آنچه که همواره در عزای فاطمی باید بخواهیم، بینش، تحلیل درست و شنیدن درست است. جاهلیت مدرن، همان جاهلیت قدیمی است با تاثیرگذاری گسترده رسانه. حضرت فاطمه زهرا (س) می‌خواست جامعه دچار جاهلیت نشود.

آیت‌الله رئیسی اضافه کرد: شعارها در آن زمان زیبا و دل‌فریب بود. کسانی که غدیر را دیدند و صراحت کلام خدا را شنیدند، به گونه دیگری عمل کردند و سخن از اراده مردم زدند و گفتند ببینیم رأی مردم چیست؟ اما پشت این سخن چه بود؟ چه می خواستند سر مردم بیاورند؟ سخن از آزادی بود اما کجا دیدید در عالم که فرعون‌ها، استعمارکنندهگان به یک جامعه بگویند ما میخواهیم ذخایر، مخازن و ظرفیت‌های شما را از بین ببریم؟ کسی با این شعارها کسی نمی‌آید. می‌گویند می‌خواهیم شما را آزاد و مستقل کنیم تا بتوانند ملت را فریب دهند.

رئیس دولت سیزدهم گفت: با شعارهای فریبنده، ملت‌ها را به بدبختی و فلاکت می‌اندازند. کجای دنیا رفتند که شعار از آزادی و حقوق انسان ندادند؟ تمامی اقدامات آنها در این رابطه است. اینجاست که فاطمه اطهر (س) از انسان‌ها می‌خواهد که با بصیرت زندگی کنند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه فاطمه زهرا (س) به دنبال مقابله با بازگشت جاهلیت بود، گفت: امام خمینی (ره) هم پرچم تحول‌خواهی را مانند مادر خود بلند و برای اجرای دین، اخلاق، عدالت و مبارزه با طاغوت قیام کرد. ۸ سال دفاع مقدس و این شهدای عالی‌قدر برای چه رفتند؟ برای دفاع از قرآن، دفاع از ناموس، دفاع از وطن، دفاع از ظرفیت‌های بزرگ امت اسلامی و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان این ملت.

اغتشاشات اخیر مانند جنگ احزاب بود

آیت‌الله رئیسی به تشبیه اغتشاشات اخیر به جنگ احزاب، گفت: آن زمان هم همه کمک می‌کردند. جریان استکباری با همه توان به میدان آمد. نفاق، جریان سلطنت‌طلبی و همه جریانات ضدانقلاب ‌و کسانی که از جریان انقلاب آسیب دیدند به میدان آمدند. آنانی هم که رسما در میدان نبودند، شایعه‌پراکنان و شایعه‌سازان بودند.

دلیل عصبانیت دشمن، پیشرفت‌های ماست

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما امروز در محضر شهدا و خانواده معظم شهدا، خدا را شاکریم و از فاطمه اطهر به خاطر عنایت‌های بسیار به این ملت، کشور، نظام و مملکت قدردانیم. امروز ما در بسیاری از حوزه‌ها در جایگاه افتخار و اقتداریم. به رغم تهدیدها و تحریم‌ها در بسیاری از حوزه‌ها نیز جوانان عزیزمان بسیار تلاش کردند و افتخار آفریدند. دلیل عصبانیت دشمن هم، همین پیشرفت‌هاست.

دشمن عمود خیمه نظام را هدف قرار می‌دهد

رئیس دولت سیزدهم تأکید کرد: دشمن چون میخواهد نظام را بزند، عمود خیمه نظام را مورد هدف قرار می‌دهد. زیرا این خیمه به وجود او برپاست و همه ما سربازان او هستیم. اگر در هر بخشی از کشور موفقیت می‌بینید، مربوط به آنجایی است که به سخن امام و رهبری توجه شده است. هرجا کاستی وجود دارد، مربوط است به کسانی که یا اعتقاد نداشتند و کارهایی را به دست گرفتند و یا اعتقاد داشتند و در عمل ناکارآمد بودند.

آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: امام و رهبری به وظایف خود عمل کردند؛ چه در هدایت امت، چه در ریل‌گذاری و سیاست‌گذاری برای اداره امور کشور، چه در هشدار دادن به موقع نسبت به مسائل ‌و خطرات. اگر کاستی‌هایی وجود دارد، مربوط به دستگاه‌های مختلف است. با همه وجود چه در دوره امام (ره) و چه در دوره رهبری، کاستی‌ها مربوط به قوا، دستگاه‌ها ‌و نظام اداری است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: عیب‌ها و اشکالات باید متوجه کسانی شود که مطالبی بر زبان جاری می‌کنند و چند صباحی در این مملکت مسئولیت داشتند؛ خود آنها باید پاسخگو باشند که چگونه عمل کردند.

بالاترین فشار و تحریم تاریخ را بر ایران اعمال کردند

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: آنها می گویند بالاترین فشارها را در تاریخ به کشوری وارد کردیم، اما مجبوریم اعلام کنیم که این فشارها شکست خورده است. دشمن امروز با ملتی مواجه است که قصد پیشرفت دارد. ما نه می‌توانیم به عقب برگردیم و نه می‌توانیم در جا بزنیم؛ ما یک راه بیشتر نداریم و آن راه پیشرفت است. ملت ما به رهبریِ امام خامنه‌ای تصمیم گرفته که پیشرفت کند. ما حق عقب‌گرد نداریم. رمز پیروزی ما در مقاومت و ایستادگی است.

آیت‌الله رئیسی خطاب به دشمنان ملت ایران، بیان داشت: اگر فکر کردید با شایعه‌سازی و بلوا به پا کردن می‌توانید به اهداف خود برسید، این تجربه ناموفقی بوده است. چرا در محاسبات خود باز هم دچار اشتباه شدید؟ چرا بعد از پایان ناامنی‌ها به همت مردم و نیروهای جان بر کف، به ما از کانال‌های مختلف پیام می‌دهید که ما آماده‌ایم با شما سخن بگوییم؟ میگویید چه کسی گفته ما به دنبال براندازی هستیم؟

آغوش ملت برای همه کسانی که دچار فریب شدند، باز است

رئیس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: برو آن دام بر مرغ دگر نِه که عنقا را بلند است آشیانه. ما شما را می‌شناسیم؛ ملت خودمان را هم می‌شناسیم. آغوش ملت برای همه کسانی که دچار فریب شدند، باز است. آنها جوانان این کشور هستند. اما به معاندین رحم نخواهیم کرد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: برای ما دوگانه‌های غلط درست نکنید. دوگانه ما، دوگانه استقلال‌طلبی و وابستگی است. دوگانه ما، دوگانه آزادی‌خواهی است و کسانی که میخواهند ملت ایران را به بند اسارتی۴۳ سال قبل بکشند. دوگانه ما، دوگانه خدا و ارزش‌هاست و کسانی که در برابر دین و ارزش‌های الهی و انسانی ایستادگی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی بیان داشت: امروز ملت ما در برابر پیکرهای شهدا، پیمان انسجام و وحدت می‌بندد. پیوند یکپارچگی همه اقوام، همه گویش‌ها و همه مراهب در ایران اسلامی است. تصور نکنید که می‌توانید وحدت و انسجام ما را برهم بزنید. ما اگر امروز توسعه‌ و پیشرفتی داریم، در پرتو وحدت، اتحاد و یک‌پارچگی انجام شده است.

رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: امروز هرکس که بخواهد یا نخواهد، بداند یا نداند، اگر انسجام ملی را برهم بزند، در جهت راهبرد اعتراف دشمن حرکت کرده است.

با مشارکت مردم، نرخ تورم و ارز کاهش پیدا می‌کند

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: اطمینان دارم با مشارکت مردم، نرخ تورم و ارز حتما متفاوت خواهد شد و شرایط کاهشی پیدا خواهد کرد. تردید ندارم مردم هرجا حضور پیدا کردند، با کمک آنها بسیاری از این خواسته‌ها قابل انجام است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: زنان و مردان ما، حرمت شهیدان، حرمت خانواده شهیدان و حرمت قانون را حفظ خواهند کرد. آینده بسیار روشنی در انتظار ملت ایران و جوانان عزیز وجود دارد. یقین داشته باشید کسانی که اهل شهید و شهادتند، هیچ زمان یاس را به کشور و اطراف خود راه نمی‌دهند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه جامعه‌ای که به تشییع دیگر شهدا می‌آید، جامعه‌ای امیدوار است، ادامه داد: جامعه‌ای که برای فاطمه (س) اشک می‌ریزد، امیدوار است. جامعه‌ای که غدیر دارد، عاشورا دارد، مهدی (عج) هرگز دچار یأس نخواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به تغییر موقعیت مردم فلسطین نسبت به گذشته، گفت: امروز ابتکار عمل در اختیار مجاهدین فلسطینی است. شرایط منطقه را ببینید. همه می‌گویند جمهوری اسلامی حرف اول را در منطقه می زند. شهدا برای ما افتخار و عزت آفریدند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.