افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 25 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1643 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
افزایش حقوق کارمندان تا پایان شهریور نهایی می‌شود / پرداخت علی‌الحساب برای رتبه‌بندی معلمان
25 مرداد 1401 - 13:01
شناسه : 1053
2
به گزارش پایگاه خبری راه وطن و به نقل از ایرنا سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی درباره آخرین وضعیت حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت گفت: دولت با پیشنهاد سازمان‌امور اداری و استخدامی با افزایش مستمری صندوق‌های بازنشستگی لشگری و کشوری و همچنین کارمندان موافقت کرده و تا پایان شهریور نهایی می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری راه وطن، «علی بهادری جهرمی» روز سه شنبه در نشست خبری و در آستانه یکسالگی دولت گفت:  گزارش عملکردهای دولت در بخش‌های مختلف برای آگاهی مردم آماده شده است که برخی مسئولان نشست‌های خبری اختصاصی خود را برگزار کردند.

وی به تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دولت اشاره کرد و گفت: وزرا به نمایندگی دولت طی این هفته  به سراسر کشور  سفر می کنند و خدمت دولت را به مردم ارائه و طرح‌های استان مربوطه را افتتاح می کنند.

سخنگوی دولت با توجه به اولویت‌های عملکردی دولت، شعار هفته دولت را «دولت مردم» عنوان و تصریح کرد: گزارش ها در راستای این شعار ارائه می‌شود و روزها به ترتیب از چهارشنبه با نام‌های «میثاق با ولایت»، »فسادستیزی و عدالت»، «تحول و خلاقیت»، «خانواده و سلامت»، «اخلاق و معنویت»، «دانش و پیشرفت»، و «شجاعت و عقلانیت» نامگذاری شده است.

رتبه بندی علی الحساب به معلمان پرداخت می‌شود

بهادری جهرمی به قانون رتبه‌بندی معلمان هم اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۰ سال بلاتکلیفی طرح رتبه‌بندی معلمان آن هم قبل از یکسالگی دولت سیزدهم و یکی از وعده رییس‌جمهور تصویب و اجرا شد.

وی افزود: آیین‌نامه در چارچوب قانون تدوین و تهیه و رتبه بندی معلمان اجرایی شد و سازمان برنامه و بودجه مبلغی علی الحساب در اختیار قرار داده است.

افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت 

رییس‌شورای اطلاع‌رسانی دولت در پاسخ به ایرنا درباره آخرین وضعیت حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت گفت: سازمان‌امور اداری و استخدامی با موافقت سازمان برنامه و بودجه، پیشنهادی برای افزایش مستمری صندوق‌های بازنشستگی لشگری و کشوری و همچنین کارمندان دولت ارایه کرده که با ان دو موافقت شده است.

وی افزود: برای افزایش حقوق کارمندان دولت به ویژه آنانی که حقوق شان کمتر از کارمندان دیگر است این پیشنهاد انجام شد تا مراحل نهایی شدن را طی کند و به مرحله اجرا در بیاید.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ماه آینده شاهد نهایی شدن پیشنهاد برای کمک به این دو قشر در هفته دولت خواهیم بود.

دولت تا پایان شهریور برای معرفی وزیر تعاون فرصت دارد

رییس شورای اطلاع رسانی دولت درباره اینکه چرا دولت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به مجلس معرفی نمی‌کند، گفت: طبق اصل قانون، فرصت معرفی وزیر سه ماه است و این فرصت هنوز تمام نشده است.

وی افزود: دولت تا پایان شهریور وزیر پیشنهادی را معرفی می‌کند، البته وزارتخانه سرپرست دارد و بی تکلیف نیست.

پاسخ مکتوب ایران شب گذشته ارسال شد

بهادری جهرمی درباره اینکه جلسه شورای امنیت ملی درباره برجام برگزار شد یا نه، تصریح کرد: جلسات مربوطه تشکیل و پاسخ مکتوب ایران هم شب گذشته ارسال شده است و خبر جدیدی جز همانی که وزیر خارجه اعلام کرده وجود ندارد.همچنین جلسه شورای عالی امنیت مربوط به همان پیامی است که ارسال شده است.

سخنگوی دولت درباره فعالیت دولت برای عبور از تورم و خلق نقدینگی گفت: وضعیت اقتصادی کشور با تورم‌های بالای ۴۰ درصدی و حتی حدود ۶۰درصدی در شهریور گذشته شرایط را برای همه سخت و سنگین کرده بود که اصلاح آن نیازمند سپری کردن زمان لازم و سیاست‌های جدی است.

وی یکی از سیاست های دولت را مردمی کردن یارانه ها برای مهار نقدینگی و خلق پول برشمرد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه میزان حجم نقدینگی در سال ۹۲ حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بود، بیان کرد: این مبلغ در ۱۰ سال به چندین هزار میلیارد رسید و ۸ برابر شد که این بمب نقدینگی بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دولت توانست با سیاست‌های خود سیر صعودی نرخ رشد را به جهت دیگری هدایت کند، چون با ۸ برابر شدن رشد نقدینگی رشد اقتصادی در ۱۰ سال گذشته صفر بود، که امروز با این سیاست‌ها رشد اقتصادی ۵ درصد شده است و تورم ۶۰ درصدی شهریور به ۴۲ درصد رسید و تورم ۱۲ ماهه نیز ۱۲ درصد کاهش یافت.

دولت مصمم به اصلاح نظام بانکی است
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت درباره تسهیلات طرح تعالی جمعیت و حمایت از فرزندآوری گفت: ۲۳۳ هزار طرح مثل وام فرزندآوری و خودرو برای جوانی جمعیت اختصاص یافت.

وی با اشاره به وقوع برخی تخلفات در پرداخت وام ادامه داد: دولت مصمم به اصلاح نظام بانکی است و با جدیت در این مسیر پیش می‌رود، از مردم هم می‌خواهیم کمک و کوتاهی‌ها را اطلاع رسانی کرده و گزارش دهند.

وزارت بازرگانی نیازمند تصمیم گیری مجلس است

بهادری جهرمی در پاسخ به اینکه لایحه تفکیک وزارت صنعت و وزارت بازرگانی چه زمانی به مجلس ارائه می‌شود، اظهار داشت: تشکیل وزارت بازرگانی طرحی است که از مجلس اعلام وصول شد و به تصویب رسید. شورای نگهبان ایراداتی اعلام کرد که با تشکیل مجلس و دولت جدید، مجلس یازدهم در مکاتباتی نظر دولت را جویا شد.

وی افزود: دولت اعلام موافقت مکتوب خود را به مجلس ارسال کرد لذا تصمیم گیری درباره وزارت بازرگانی نیازمند تصمیم گیری در مجلس شورای اسلامی است.

مردم مطالبه‌گر ترک فعل‌ها در حوزه مسکن باشند

سخنگوی دولت در ارتباط با گرانی‌ها در بازار مسکن بیان کرد: کم‌کاری‌ها در حوزه مسکن باعث شد این کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای تبدیل شود که اصلاح این مشکل نیازمند تکمیل طرح‌هایی چون ساخت و ساز مسکن و طرح ملی مسکن است.

وی با بیان اینکه مسکن با فاصله عرضه و تقاضا در کشور دچار چالش می‌شود، تاکید کرد: دولت سعی در عرضه دارد، چون مصوبات مُسکن‌های کوتاه مدت است و آثار بنیادی نیازمند تکمیل این طرح‌هاست.

بهادری جهرمی از مردم خواست تا مطالبه‌گر ترک فعل‌های انجام شده در این نیازهای اساسی باشند.

سخنگوی دولت درباره ساماندهی زوار اربعین هم گفت: نخستین جلسه ستاد اربعین یا حضور رییس جمهور تشکیل و در یکی از جلسات دولت هم گزارش‌هایی ارائه شد.

وی ادامه داد: حذف ویزا از جمله تدابیر دولت در تسهیل این سفر و برگزاری هر چه باشکوهتر این مراسم جهانی است.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت، بازگشایی مرزهای جدید تسهیلات سازمان نظام وظیفه برای مشمولان، اعلام سقف هزینه پرواز را از جمله راهکارها برای تسهیل مقدمات ایاب و ذهاب و اسکان برشمرد و تاکید کرد: زیبایی مراسم اربعین مردمی بودن آن است. از مردم دعوت می کنیم با مشارکت خود کمک کار این مراسم شوند.

۹۸درصد نسخه الکترونیکی اجرا شد

سخنگوی دولت در بخش دیگری از نشست با قدردانی از فعالیت‌های وزارت بهداشت، این فعالیت‌ها را محدود به کرونا ندانست و گفت: در همین یکسال تختهای کودکان از ۵۰۰ تخت به هزار و ۵۰ رسیده و دوبرابر شد. تختهای بیمارستانی هم در یک سال ۱۰ درصد و ۱۰ هزار تخت اضافه شد.

بهادی جهرمی با بیان اینکه نسخه الکترونیک تا یک سال پیش آن طور که باید اجرایی نشده است، گفت: اما امروز ۹۸ درصد نسخه ها الکترونیکی شد.

وی همچنین پوشش همگانی بیمه سلامت را از موفقیت‌های وزارت بهداشت در این دولت برشمرد و اضافه کرد: امسال مردم باید جشن همگانی شدن بیمه را اجرا کنند که مرهون تلاش همکاران در وزارت بهداشت با همکاری نهادهای مسئول دیگر است.

تاکید آیین نامه واردات خودرو بر رفع انحصار است

سخنگوی دولت با بیان اینکه وزارت صمت، آئین نامه واردات خودرو را تقدیم دولت و کلیات آن در جلسه هیات وزیران تصویب شد که البته در برخی مواد اختلاف نظر وجود داشت و نیازمند بررسی است، گفت: در دولت بحث شد که پا به پای این مساله سایر بازارها تخریب نشود و منابع مالی لازم درست پیش‌بینی شده باشد.

وی تاکید کرد: این امر نیازمند کار کارشناسی دقیق تر است و از این رو در کمیسیون اقتصادی دولت مستمر بررسی می‌شود.

پیشرفت ۸۶درصدی طرح آبرسانی غدیر/ تا پایان شهریور افتتاح می‌شود

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت اظهار داشت: طرح آبرسانی غدیر در خوزستان ۸۶ درصد پیشرفت داشته و با سرعت بسیار این طرح کار خود را ادامه می‌دهد.

وی افزود: برآورد اولیه اجرای طرح ۳۶ ماه بود که دولت با سرعت بیشتر جلو می‌رود تا آب شرب مناسبی برای ۲۶ شهرستان و ۱۰۰۰ روستای خوزستان تامین کند، پیش بینی می‌شود تا پایان تابستان شاهد افتتاح این پروژه حداقل در برخی بخش های جدی آن باشیم.

نظارت‌های ستادی و سفرهای استانی مکمل هم است
بهادری جهرمی برنامه نظارتی رییس جمهور را از ابتکارات دولت سیزدهم خواند و گفت: طرح نظارت ستادی از وزارتخانه‌ها ابتکاری است که رییس جمهور تا کنون از ۶ وزارتخانه بازدید داشته است.

به گفته سخنگوی دولت، در این طرح گزارش‌های عملکردی دستگاه دریافت می‌شود و مورد ارزیابی کارشناسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در جلسه ستادی رییس جمهور، تمرکز بر اولویت های آن دستگاه است لذا مصوبات جلسه ماهانه منظم پایش و پیگیری می شود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت، نظارت‌های ستادی را مکمل سفرهای استانی دولت خواند و گفت: نتیجه آنچه در نظارت میدانی در استان‌ها انجام می‌شود در ستاد و آنچه در ستاد انجام می‌شود در استانها پیگیری و مشاهده می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.