افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1560 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
استاندار تهران: دولت درباره شناورسازی ساعات کاری تصمیم می‌گیرد
26 مهر 1401 - 15:34
شناسه : 1907
1
به گزارش پایگاه خبری راه وطن و به نقل از ایرنا استاندار تهران با بیان اینکه تمام نظرات کارشناسی در خصوص اجرای طرح شناور سازی ساعت کاری ادارات به دولت ارسال شده است، گفت: در روزهای آینده دولت در خصوص تمدید و این طرح تصمیم گیری می‌کند.
ارسال توسط :
پ
پ

محسن منصوری گفت: تمامی نظرات کارشناسی و نتایج حاصله از اجرای طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات تهیه و طی گزارشی به دولت ارسال شد.

وی افزود: واقعیت این است که در شرایط فعلی حمل و نقل عمومی پایتخت جوابگوی این حجم از مسافر نیست و باید در این خصوص مدیریت صورت بگیرد که شناور سازی ساعت کاری ادارات برای اولین بار صورت گرفت.

استاندار تهران ادامه داد: شاهد بودید که در سال گذشته در فصل گرما با قطع برق مواجه بودیم که با اجرای طرح کاهش ساعت کاری و صرفه جویی در مصرف برق این مشکل برطرف شد.

وی با بیان اینکه دولت و شهرداری تهران بر توسعه حمل و نقل عمومی اهتمام دارد، افزود: این برنامه نیاز به زمان دارد و در شرایط فعلی باید با اجرای طرح های مختلف مدیریتی این ترافیک را مدیریت کرد.

اجرای طرح شناور سازی ساعت کاری ادارات ضروری است

همچنین رییس پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات به کاهش بار ترافیک کمک کرده از دولت خواست در خصوص تمدید این طرح اهتمام داشته باشند.

سردار محمد حسین حمیدی به خبرنگار ایرنا گفت: واقعیت این است که در زمان کرونا و زمانی که مدارس و دانشگاه ها بصورت غیر حضوری بود ترافیک به نوعی مدیریت و به چشم شهروندان نیامده بود اما پس از فرو کش کردن این ویروس و عادی شدن فعالیت مدارس و دانشگاه ها حداقل ۳۰ درصد به ترافیک تهران افزوده شده است.

وی افزود: یکی از مصوبات مهم در شورای حمل و نقل و ترافیک استان تهران اجرای طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات بود که در ابتدا مقرر بود این طرح در مهرماه اجرا شود اما ضرورت دارد این طرح تمدید شود.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام استانداری تهران طرح شناورسازی ۲ ساعته فعالیت ادارات شهر تهران اجرا شد و به منظور کاهش پیک ترافیکی مهرماه مقرر شد شروع کار ادارات و سازمان‌های شهر تهران از ساعت ۷ تا ۹ صبح به صورت شناور در نظر گرفته شود.

مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت پایان کار در همان روز به صورت شناور تعیین می شود.  ساعت شروع خدمات رسانی بانک ها نیز ساعت ۷ صبح و زمان حضور کارمندان در بانک ساعت ۶:۳۰ اعلام شد.

همه ساله با بازگشایی مراکز آموزشی حجم ترافیک پایتخت در مهرماه افزایش قابل توجهی داشته و با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو ضروری است که در این خصوص مدیریتی در زمان رفت و آمد کارکنان دولت و دانش پژوهان انجام شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.