افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1565 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 5×
از مسجد ارک تا مسجد الاقصا هم صدا با مردم فلسطین
29 فروردین 1402 - 1:14
شناسه : 3619
1

پویش جهانی سنفطر فی القدس همزمان با روز جهانی قدس با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم فلسطین در تبریز نیز آغاز شد و شنبه و یکشنبه ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ در محوطه ارک تبریز میزبان ۱۵۰۰ نفر از روزه داران تبریزی بود. این پویش مردمی با هدف ترویج فرهنگ و آداب […]

ارسال توسط :
پ
پ

پویش جهانی سنفطر فی القدس همزمان با روز جهانی قدس با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم فلسطین در تبریز نیز آغاز شد و شنبه و یکشنبه ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ در محوطه ارک تبریز میزبان ۱۵۰۰ نفر از روزه داران تبریزی بود.

این پویش مردمی با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم فلسطین به اجرا در آمد.
در این پویش با غذای فلسطینی مقلوبه که به نمادی از مقاومت زنان فلسطینی در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل شده است، پذیرایی شد.

این پویش تاکید جدی بر سه مولفه لباس، موسیقی و غذای سنتی فلسطینی داشت. در ادامه سعی شد با گرفتن عکس یادگاری با لباس محلی فلسطینی و انتشار آن در فضای مجازی همدلی و همراهی مردم تبریز با مردم مقاوم فلسطین را نمایش بگذارند.

یکی دیگر اقدامات ابتکاری این پویش در تبریز راه اندازی رادیو حنین که تلفیقی از موسیقی سنتی فلسطینی و مصاحبه با کارشناسان حوزه فلسطین بود به اجرا در آمد.

پویش جهانی سنفطر فی القدس در شهر های استانبول، تهران، کابل، بغداد، دمشق و در ادامه آنها در تبریز به کار خود پایان داد.

شرکت کنندگان در این مراسم، با انتشار تصاویری در صفحات شخصی خود در فضای مجازی با لباس و نماد های فلسطینی،  به این پویش پیوستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.